Jdi na obsah Jdi na menu

Byť světlo, nevidím

27. 4. 2013

 

Je to konečně tady - Jaro vypadající spíše jako Léto - ale i tak je to príma, bo na lidi mnohem lépe působí světlo a teplo, nežli tma a zima, tedy co se týká i onoho slunka v té duši, jak s oblibou říkám, páč je to nehorázná pravda, nicméně to slunko v duši, pakliže je ho moc, má zase nevalné účinky na lidi, kteří jej v duši nemají, tím spíše je to všecko štve, a tudíž je asi nejlépe pohybovat se někde mezi Jarem a Létem, neb i teploty v toto období jsou nejpříjemnější, alespoň pro mě.

Lidi taky nesnesou extrémy. Teď bych ráda podotkla, že John Lennon uměl pojmenovat jednu krásnou pravdu: „Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.“ Ale to s tím vlastně ani nesouvisí, i když trošku ano s tím sluncem, které hnedka radši tlumíme, třebaže ho všichni milujeme.

Sluneční brýle. Jasně. Chápu jejich účel. Je jich občas potřeba, avšak já tuto potřebu nepotřebuji. Snesu, když lidi chodí po ulici ve slunečních brýlích a svítí slunce - potřebují to (pro své zdraví). Snesu, když lidi chodí po ulici se slunečními brýlemi na hlavě a nesvítí slunce - potřebují to (snad pro svou image). Nesnesnáším však situace, kdy se s někým bavím a nevidím mu při tom do očí. Hrůza! Jednak pro mě oční kontakt představuje cosi, co prostě spojuje dva mluvící jedince, pak oči mnohdy řeknou víc než ústa a čas od času z nich lze přesně číst. Lidi stejně nosí alespoň ty jedny brýle - neviditelné, které se sundavají velmi těžko, což je o důvod víc k tomu sundat si během rozhovoru ty sluneční brýle, poněvadž ty sundat jdou.

 

 nicole_richie_shades_27330727.jpg

Obr.: Kostým à la moucha. Nebo je to image?

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář

(Rodney, 28. 4. 2013 23:53)

S očním kontaktem naprosto souhlasím :-)
Nemám rád, když se s někým bavím a přes tmavé nebo zrcadlové brýle ani nepoznám, jestli mě dotyčný vůbec vnímá a nekouká místo toho kamsi jinam a myšlenkami není někde dalece jinde :-)
Bratranec, jakožto "big boss", právě nosíval zrcadlovky a nesundal si je ani při hovoru. A taky za to patřičně dostal sprda, takže teď už ví a sundá si je :-)
A přerostlé brýle "tse-tse"? Děkuju, nechci, nelíbí se mi :-) Toť asi vše, hauk.

Komentář

(Rolnin(k)a, 27. 4. 2013 21:49)

Kačulo, dooost dobrej námět + aktuální téma. Ale zasejc ... prostě jde o to, že je moderní doba, kapiš? A kdo chce být , jak se říká, IN, tož prostě oblékne (nasadí) brýle á la tse-tse. Někomu to sluší, někomu ne. Co se týče očního kontaktu, souhlasím s Tebou, mám ráda oční pohledy, páč snáz(e) rozpoznám pocity, náladu ... lidí. Já brýle nenosím, ale zasejc se křením a Klára mi řekla, že pak budu mít rýhy a budu vypadat zamračeně ... tak třeba začnu s brýlemi a slibuju, že si je budu sundavat, když s někým budu mluvit, speciálně tedy s Tebou. :)