Jdi na obsah Jdi na menu

Facka pro "blbečka"

28. 1. 2013

 

  

Šmankote! Kačeno, co tě to zase napadlo!?

Nezlobte se. Musím. Napětí v sobě jaksi dusím, i když nic takového, abych mohla vybuchnout, avšak člověk nikdy neví, protože nikdy vědět nemůže.

Škola:

= Poznávání. Učení. Kamarádi. Přestávky. Profesoři. Zkušenosti. Radost. Sdílení. Zážitky. Motivace.

= Nuda. Enormní obsah učiva. Odpolední. Přísní profesoři. Nespravedlnost. Starosti. Demotivace.

Dva různé pohledy na jednu věc. Já hrdě zastávala a věřím, že budu zastávat vždycky názor v řádku prvém. Několikrát pečlivě sečetla jsem a podtrhla vše, co škola jako taková přináší mi. Za svou konečnou tezí si proto stojím. V poslední době se ovšem odehrálo několik maličkostí, které mě přeci jen nutí hledět na školu jinak, a to tak, že jsem nechutně demotivována a nevím, jak z toho ven.

Pro příklad:

Myšce vychází 2-3 z jazyka francouzského. Bucíkovi taktéž. Píše se veledůležitá práce, která spravedlivě rozhodne. Myška dostane za 4, Bucík za 3. Co se stane? Předvídatelné? Myška mne si ruce, neboť v konečném verdiktu padá známka 2, Bucíkovi je k pláči, poněvadž dostává celkově za 3. Spravedlnost? Jistě, že ne! Myška ale prostě jen ulítla. Bucík udělal chybu.

Čtvrtletní práce z matematiky. Já, byť nejsem si jistá téměř v ničem, jdu na to. Myška náhle onemocní. Chudák. Stane se. Jsem ve stresu, snažím se myslet na úspěch a na ty hodiny, které jsem vyseděla nad matematikou, kterou nemusím, avšak vidina malého vítězství a překonání se byla silnější. Za 3. Myška vrací se zpět. Byla, chudinka, nemocná, a proto má čas navíc, aby... si mohla zjistit zadání práce. Po týdnu dopisuje si onu práci. 1! Je nejprve politována a poté pochválena od profesorky nadšené. Já jsem tázána, co se semnou děje. Vůbec nic. Víte, i kdybych se třeba neučila a věděla proč, já do té školy půjdu! Považuji tyto, na pohled drobnosti, za přínosné pro sebe sama. Nemusí se mi povést vše a vždy, s čímž počítám, jen bych si přála stejné a rovné podmínky pro všechny. Nenechte se zmást - nemyslím ruce za zády a tělesné tresty, neb žijeme tu a tady.

Český jazyk – ústní zkoušení. Máme tu nejlepší profesorku, jakou jsme si jen mohli přát! Díky ní mě čeština fakt baví a mám chuť na tyhle hodiny chodit. Myslím, že naše češtinářka je vážně spravedlivá. Avšak jednou... Myška odevzdala sešit a zkoušená být nemusela. Taky dvě děvčata, která normálně spí nebo jsou na facebooku, zatímco já se, pravda – poněkud nesměle, snažím komunikovat. Jenomže i ony jsou jaksi fikané. Čili ve správnou dobu na správném místě. Jednoho dne si poprvé v životě zpracovaly úkol. Tedy – zkopírovaly rozbor celého díla, kam tedy neumístily ani jedinou svou vlastní myšlenku, a v hodině se jim to pak pracovalo. Obě získaly známku výbornou, a to s váhou zkoušení.

Vidím nespočet dalších ne zcela spravedlivých případů. Taháky snad raději nezmiňovat. Ty jsou vždycky, všude, při všem, za jakýchkoli okolností. A osoba bez něj? Kretén. Zejména na ty profesoři upírají své zraky. Docela legrační... Občas cítím, jako by se učitelé těch podvodníčků báli nebo co.

To bylo pár příkladů demotivujících. Nebojte, oni to ti okolní blbečci poctiví taky vidí, avšak protože jsou morálně vyspělí, nevědí, jak zamezit stupidním podvůdkům a kulišárnám, které o to více zamrzí. Patrně by se mohlo i spekulovat o jakési blbosti těch poctivců - je jenom jejich problém, že jsou poctiví! Chyba lávky, protože takhle by na tom našem světě žili samí tuneláři, podfukáři, později vrahové a lotři.

Asi nezbývá než čekat, zda přijde na to podvodník sám a bude mu třeba už i blbé podvádět, nebo nadřízený osobně, což by bylo jistě trapné, jenomže možná by to už nebylo od věci. Uvidíme.

Závěrem:

Říká se „přej a bude ti přáno“. Proto přeju všechno všem! Dále se povídá, že „boží mlýny melou“, „na každého jednou dojde“ a podobné věcičky hezky znějící. Nevím. Myslím, že tak úplně pravdivé nebudou. Ale člověk nikdy neví.

Naštěstí si uvědomuji, že studovat je pro mě štěstím a to, jak to vnímají ostatní by mě vlastně ani zajímat nemuselo. Avšak dělejte, že nevidíte, když v tom žijete... Slibuju si znovu, že ani tímto způsobem podvádět nikdy nebudu. Hlavně kvůli sobě. A pak... z malých podvodníčků vždycky vyrůstají ti  největší. Tak to je.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrůza, děs...

(Svatoňka, 29. 1. 2013 19:42)

Tak tohle jsi vystihla naprosto přesně! Je pravda, že vás to žere víc než mě, ale i tak jsem znechucená stejně jako vy. Je opravdu hrozné to číst takhle všechno pohromadě a uvědomit si, že se většina věcí týká hlavně 1 osoby, kterou všichni profesoři zbožňují a vychvalují až do nebes!!!