Jdi na obsah Jdi na menu

Láska v housce

26. 11. 2013

 Smažený hermelín v housce

 

Občas mi přijde hrozné, co všechno je člověk schopen udělat. Někdy se mi však jako daleko horší jeví to, co naopak nikdy neudělal...

Inu, ladovská zima za okny sice ještě není, přesto mé srdce jímá jakási nostalgie. Miluju pozorovat růžové nebe, zimní krajinu. Pravda, zima je zima, prý dokonce jako na Sibiři, ačkoliv já jsem tam doposud nebyla, a proto stoprocentně nevím, ale ano - věřím tomu, neb zrovna dneska ráno jsem si myslila, kterak umrznu, samozřejmě - přeháním, přesto nedoporučuji kombinovat odhalený krk, holé ruce a žvýkačku Winterfresh. Brr!

Co bezpochyby dále řadím k nostalgii je i ona nálada. Taková, kdy se děti těší na Ježíška, dospělí se stresují, aby bylo všechno tak, jak by to mělo být (já jen ustavičně přemýšlím, jak by to tedy vlastně mělo být), staří si najdou čas na vzpomínky. A co já? Já vám nevím. Pozoruji, kterak se někdo pohybuje téměř v agonii, jiný v depresi, toho trápí tohle, tu zase tamto. Já vážně nevím. Čas od času mě taky chytne menší deprese, avšak spíše je to prostě smutek. Říkám si, co je na tom, koneckonců, špatného. Vždyť povinností člověka není smát se na jedno kolo, ni, na druhou stranu, mračit se na svět. A člověk sám od sebe ani nemá žádnou povinnost. Zato má možnost a šanci, což je důležitější. K čemu? K žití. Vážně - jsou dny, kdy bych to nejradši zabalila, jenomže jsem poznala, že je to o tom, jak co člověk přijímá. Problém. Znamená od začátku prohru? Výhru? Výzvu? Topit se v náplavě starostí je sakra nepříjemné. Nutno ovšem podotknouti, že mnoho nepříjemností si působíme sami, ke všemu zbytečně. Inu, netřeba dále filozofovat, neboť zmíněné šance se každý musí chopit sám - někdy tak, podruhé jinak - záleží na tom, kterak to člověk v daný moment pochopí, kterak se třeba i nechá ovlivnit okolím (poznámka autorky: nechat se ovlivnit okolím neznamená rozhodnout se dobře).

A já? Nestěžuju si, ale, upřímně, svou lásku jsem dnes v podvečer věnovala, a to bez jakýchkoliv výčitek, housce se smaženým sýrem. Pěkně jsem si na ní smlsla! Mimochodem - "smlsnout si na něčem" lidi klidně vyměnili za "smlsnout si na někom". Já, přestože to není asi úplně moderní, zůstávám věrná té první nabídce. Láska v housce - moje volba!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář