Jdi na obsah Jdi na menu

S(c)hody

22. 1. 2014

 

 

Ráno ve škole, než ještě skončila nultá, jsme si povídali na chodbě. V ranních hodinách člověk mluví všelijak, stejně tak o lecčem. Naším tématem se tentokrát staly sny - ty noční. Kolegyně R. hovořila o svém umu záměrného vyvolávání konkrétního snu, čemuž jsme si divili, avšak "divení" se mi doposud jeví jako príma věc, umění R. pak jakbysmet. Kolega Š. vyprávěl svou menší noční můru. Ze třetího poschodí našeho gymnázia se zřítila blonďatá dívenka, neb se příliš nahnula přes zábradlí, a tak spadla dolů, rovnou před hlavní vchod u tělocvičny. Úplná placka! Brr! Vtom se prý z kabinetu ve třetím patře vyřítila zrzavá paní profesorka volající, ať všichni okamžitě ihned ustoupíme a jdeme si po svých... Takovýto sen se zdál milému Š. před testovací hodinou dějepisu - jaké další znamení může naznačit více, abychom vzali nohy na ramena a urychleně zdrhali?!

Přesto jsme zůstali, hrdinové! Já jsem pouze zmínila, kterak poslední dobou nemám moc klidné snění a že o princi na bílém koni již rovněž nesnívám, jelikož teď spíše opravdu bdím - snad jen ten sen o tom, jak mě rozdupal "takhle velkej" mamut by stál za zmínku...

Náš čas povídání však neúprosně vypršel. Proto jsme si nasadili batohy, odhodlaně nakročili směrem do "dějepisné svatyně", otevřeli dveře, avšak dav z nulté nás málem smetl - takoví trošku mamutíci, třebaže jejich zvířecí kroky jsem zcela chápala. Co se potom ovšem nestalo...

Ta blondýnka, "dyť to je přece ona!" - ani si neumíte představit výrazy v našich tvářích, když z kabinetu vyšla... zrzavá profesorka! "Ty brďo!" Říci jim, aby se nepřibližovaly k zábradlí?

S napětím jsme sledovali každý jejich pohyb. Pomalu odkráčely směrem dolů - po schodech, jak obvykle lidi chodívají. Uf! Nenápadně jsme naposledy zkontrolovali, že jsou obě v pohodě. Celí zpocení jsme udělali čelem vzad. Před naší testovací hodinou jsme jenom mlčeli, byli jsme jako zařezaní, takové pěny.

Po první hodině jsme vystřelili na chodbu, kde jsme se smáli. Hodně dlouho.

 

Někdy je zkrátka prostě lepší, že se všechny sny neplní.

 

 

P.S. Dneska mám sen jasný. Schody.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář