Jdi na obsah Jdi na menu

Topka z high school

31. 1. 2013

 

Jako má Karel svoji Topku, tak já mám tu svou. Když on celou stranu, já celý sbor! Dovolte, abych vám představila ty, na které jsem měla štěstí, kterými jsem obklopena, věřím jim, chovám k nim úctu a respekt a nikdy si jich nepřestanu vážit. Sice je zde vztah nadřízenosti obrácený vztahu v politické straně, já přeci jen považuji všechny následující osobnosti za vzájemně rovné, ba dokonce i mně rovné, což už třeba i o něčem cenném vypovídá.

Z důvodu ochrany identity a hlavně pro vaši lepší představivost budou konkrétní osoby jmenovány zašifrovaně, avšak pro toho, kdo používá stejnou symboliku jak já, nebude jejich odhalení žádným problémem. Užívejte si pak tu radost, milí detektivové.

 

 • Hotovka

Profesorka matematiky a fyziky. Zároveň působí jako úžasný tříďas a nejedná-li se o věci čistě matematické a fyzikální, je i opravdový kliďas. Z mého pohledu je silnou osobností, která se snaží udělat pro každého maximum, podle čehož si však klade i patříčné nároky. Nebýt toho, že učí matematiku, kterou sice dost dobře vysvětluje, přesto mě matematika stále neohromila (s tím již nelze hnout) a ještě k tomu fyziku - smrtící kombinace, řekla bych, že ta naše Hotovka je prostě nejlepší!

 • Valda

Zkušená a moudrá žena, která nepostrádá smysl pro humor a legraci. Český jazyk miluji i díky ní, protože její hodiny jsou záživné a je vidět, že ona je do češtiny naprosto zažraná, což je tak správné a prostě skvělé, a proto nám vykládá o věcech literárních (a nejen těch) s velikou chutí a zájmem. Nikdy jsem ji ještě neviděla zamračenou, rozčílenou a podobně. Protože bych ji takovou ani vidět nechtěla, končím s celkovou charakteristikou této akční ženy, jež dokáže druhého pěkně nakopnout (nikoli nohou, to jsem doposud nepoznala - nemohu to tedy vědět). Všimněte si tvaru "nemohu", já raději říkám "nemůžu", jenomže vím, že ona tento tvar nemá v oblibě, a tudíž již více neprovokuji, páč ji mám ze srdce ráda!

 • Klaty

Optimistická bytost a Američanka každým coulem. Má úžasné zkušenosti z cizích zemí a dovede člověka naprosto pohltit touto atmosférou a unést historií příšlušných kultur a vyprávět o nich zcela zajímavě dlouhé chvíle. Hodiny s ní jsou milé, uvolněné a příjemné. Vnímám ji jako člověka nesmírně hodného a srdečného. Občas se musím smát zmatku, který vzniká, když plácá rukama po stole a hledá cosi... Miluju na ní tu přirozenost a spontánnost!

 • Bočanka

Energická paní profesorka. Je ještě mladá a plná síly. Na francouzský jazyk mě dokázala tak namotivovat, že jsem se zamilovala do Francie a vůbec i jazyka jako takového. Jelikož má dvě malé děti, tak je ohromně trpělivá a její přístup je fakticky laskavý a milý. Je strašně hodná! Už když jde naproti vám, je hned jasné, že má v sobě něco francouzského. Hlavně tu srdečnost.

 • Havča

Sympatický, hodný, milý a chytrý pan profesor. Ještě nemá toliko zkušeností ve školství, ale já každým rokem cítím, jak se profesně vyvíjí a stoupá vzhůru. Často je viděn s knížkou v ruce. Typické pro něj jsou i brýle, které mu fakt sluší. Základy společenských věd jsou pro mě díky němu předmětem ani ne vědeckým, jako spíše zajímavým, lidským a přínosným.

 • Folbi

Starší paní profesorka. Má osobitý styl, což na ní obdivuji. Je elegantní, vždy s kloboučkem na hlavě a sladěnými barvami oblečení. Každou hodinu se nám snaží názorněji přiblížit události z minulosti a dosáhnout tak toho, že se my, mladí, poučíme a stejné chyby víc neuděláme. Myslím, že byla naprosto všude! Se zájmem a ráda nám vypráví zážitky ze svých cest. Připomíná mi paní profesorku z Harryho Pottera, McGonagallovou.

 • Hurča

Paní Chaos. Snad by se neurazila, ale mně připomíná roztomilého trpaslíčka, který je každým rokem menší. Zato respekt má veliký! Jelikož je patrně ze Slovenska, občas jí není rozumět a jí to přesto nevyvádí z míry a stále nám dané slovo opakuje, dokud jej konečně nepochopíme. Pokaždé se nás ptá, zda hodláme maturovat z biologie a když odpovíme, že ne, upřímně si oddychne. Dalo by se říci, že je přísná, avšak je především hodná!

 • Hrubka

Nebojte, skoro žádné chyby nemá. Paní profesorka je ta nejtrpělivější bytost, kterou znám. Je stále v klidu, až mě to někdy štve, páč nechápu, že ji nevadí ani úplný antichemik. Mluví většinou ve stejné toníně a výraz má šibalský, zejména ale dobrácký. Silně mi připomíná mou hodnou babičku. A to už mluví, myslím, za vše!

 • Hendli

Neznám nikoho tak upovídaného! Paní profesorka ráda povídá. Ovšem já si to vysvětluji takhle: "Kdo chce umět komunikovat s lidmi, musí je mít rád." A to vám přísahám, že ona své studenty miluje. Děvčata ji mají na tělocvik. Je s ní zábava a hodiny jsou pohodové a veselé. Nezkazí žádnou legraci. Oceňuji, že vše, co po nás chce, nám nejprve (třeba i několikrát) sama předvede. A světe div se, může to být klidně i výmyk! Klobouk dolů.

 • Krčmi

Pan profesor v těch nejlepších letech. Před rokem bych vám řekla, že jej nesnáším, avšak teď už to vnímám zase jinak a jsem za to ráda. Zeměpis v jeho podání je spíše formou samostudia, ale i tak se to dá, koneckonců, pojmout. Kdo chce, ten se zeměpis naučí. Hodiny má uspořádané pěkně, jen se občas liší plány od reality. Ale mně vyhovuje, že je to právě takhle, poněvadž se nemusím zbytečně stresovat. Je trošku egoistický a kompliment ho jistě těší, avšak ego chlapi mít musí stále vyšší, aby mohli vůbec žít, že?

 • Ježeček

Energická, akční, zkušená žena! Ke všem stejným metrem, vždy dobře naladěna. Mě učí psychologii na semináři a jako psycholožku ji taky skutečně vnímám, byť vím, že by se proti tomuto označení s pokorou ohradila. Zcela upřímně se zajímá o všechny své studenty a snaží se jim předat to nejvíc ze sebe. Je hodná, rázná a spravedlivá. Naštěstí už ji nemáme na PEK, protože to jsem se jí kvůli nervům z psaní všema deseti zbytečně bála. Teď už to vím....

 • Vejra

Profík na každý pád a veliký historik. Jsem z jeho hodin nadšená! Vypráví velmi záživně, chová se lidsky (to zní asi trochu divně) a mile. Mám z něj obrovský respekt a on má můj obdiv. Občas ho proklínám za to, že toho tolik ví, protože to nám taky s láskou předá a my to pochopitelně musíme jaksi ovládat. S panem profesorem je ale vždycky domluva, třebaže vypadá velice nesmlouvavě. Dějepisný seminář byla má skvělá volba!

 • Srpka

Tuhle paní profesorku jsme měli pár měsíců na biologii namísto trpaslíčka Hurči, když měla problémy s kolenem. Musím se přiznat, že biologie mě ani tak nezajímá, ale s ní to ani tak nebylo o biologii, nýbrž o celkovém dojmu a až pak o té biologii... Mluvila dost výrazně a nahlas, člověk tak vnímal a rozhodně neusínal a nenudil se. Paní profesorka se rovněž vyznačuje spontánností, a to se mi líbí. Krom respektu měla ještě obrovský smysl pro humor. Známky jsem s ní neposbírala nejlepší, jenomže to mi vlastně ani nevadilo, protože její hodiny pro mě byly neopakovatelným zážitkem. Jsem ráda, že ji mohu alespoň pozdravit, když si to štráduje po chodbě a hezky se usmívá.

 

Konec všech charakteristik. Právě skončilo vyprávění o lidech, které mám ráda a mezi kterými se cítím skvěle a rodinně. Někdy si uvědomuji, že do té školy jdu s větší chutí hlavně díky nim a vím, že i přes veškerou zátěž, nároky a požadavky to jde všecko hravě zvládnout, poněvadž oni tady (spíše tedy tam, na gymplu) jsou a věří nám a věří v nás. Jsou sví, jsou to výjimečné osobnosti a jsou tam pro nás, pro studenty. Větší štěstí jsem v životě neměla! Je to krásné. Nikdy jim nepřestanu děkovat.

 

KONEC PŘÍPADU, MILÍ DETEKTIVOVÉ. UZAVŘENO.

V ♥ UZAVŘENO.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:

(Jepice, 4. 2. 2013 20:02)

Díky ségra za komentář. Myslím, že je to docela výstižné, ale čekala jsem, že se ti nebude zdát, jak jsem všecky vylíčila.... snad až příliš pozitivně, mohlo by se zdát. No, dneska mi to pověděl někdo jiný. Čekala jsem to a přemýšlela jsem, proč bych měla kritizovat. Ono totiž tak, jako každá mince má dvě strany, tak i osůbky popsané tu a vlastně lidé vůbec. Jenomže mně už kritika smrdí, páč kritizovat není v dnešní době žádné umění. A proto volím cestu právě takovou, byť převážně pozitivní.

komentar:-)

(segra, 2. 2. 2013 19:21)

Moc pekny a vystiznyyyyy! Zdravim...