Jdi na obsah Jdi na menu

Zn. Průvodce

22. 12. 2013

 

 

Inu, není zkrátka od věci držet ve svém vlastnictví nějakého toho průvodce. Člověk se dozvídá tolik užitečných informací, aniž by vlastně kamkoliv musel, neb stačí prostě jen otevřít publikaci a nechat se vést, ba i klidně, pomocí představivosti, unést.

Třeba já jsem momentálně obklopena těmi nejrozmanitějšími příručkami. Na stole tak krom notebooku, hrnečku na kávu, vánočních přání a prvních nádherných dárečků kupím ještě „Průvodce erotickými kouzly pro hodné čarodějky“, přičemž o tento titul se dělím spolu s další „čarodějkou“, neb nám oběma bylo kouzelné vydání, s trochou nadsázky, darováno, a proto se zas a znovu bavíme všelijakými tipy a máme radost z neotřelého daru, jenž nás baví a jenž v sobě jenom zdánlivě skrývá „erotiku“ ve svém pravém slova smyslu.

O čase vánočním plyne vše krokem svižným, poněvadž co je krásné – utíká rychle, ale daleko více pak záleží na tom, jak tento čas dokážeme využít, jelikož čas ve skutečnosti nikam nespěchá, neb on sám k tomu nemá nejmenší důvod. Proč to zmiňuji – na mém stole totiž leží i další průvodci: „Umění psát“ a v hlavě se mi náhle rodí nápad a námět, „100 + 1 místo v Praze“, abych o něco snížila pravděpodobnost, že netrefím na Staroměstské náměstí, „Pohádka o ztracené krajině“, které se nemohu nabažit (jméno autora umím již bez větších obtíží i docela slušně vyslovit), a tedy nutně potřebuji čas… Včil stává se mi celkem obvykle, že zapomenu jít spát, zapomenu na čas. Toto zapomenutí však není nevýhodou, jakožto osvobozením.

Mimo jiné – Vánocemi mě provádí i klasické čtení „Vánoční koleda“, jež čtu na pokračování pod záminkou předčítání bráškovi, „Paul Verlaine Vers“, protože poezie patří k výjimečným okamžikům, i když jednu báseň v originálním znění čtu nejméně pětkrát, a to zhruba dvacet minut, ale beztak mám pořád času habaděj a k tomu i vím, že skutečně nevím.

V habaději mohu trávit chvilky před „Cestou do Rokycan“, která mě dostala svou každodenností, přestože jsem ji zhlédla poprvé, „Polární expres“ mě pokaždé překvapuje svou magičností, jež patří k Vánocům a vůbec – všechno je správně vánoční a já doufám, že to v té vánočnosti dlouho setrvá. Kéž bychom byli vánoční celoročně!

Cestu s průvodcem člověk může vylepšit líbeznou melodií. Co třeba koledy?

Když už jsme u těch průvodců... Mně osobně by se navíc hodil průvodce tím, po které lahvičce v koupelně správně sáhnout, jelikož se v tom začínám poslední dobou, chtě nechtě, ztrácet. Že mám problém s orientací, to o mně již víte, ale já se rovněž neorientuji ani v tom, jaké „sérum“ nejlépe použít. Po tom posledním jsem byla celá ulepená, a tak mě to rozčílilo, načež znejistělo… Chybí mi průvodce do koupelny. Volejte ihned.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář