Jdi na obsah Jdi na menu

Šňůra s Korálkem

7. 12. 2012

 

Zase jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem chodila do sboru, který zřízen byl a dodnes i je na 11. ZŠ v Mostě. Toto období bylo opravdu krásné!

Nejprve, ještě jako malinkatý hudebníček, jsem chodila do Kamínku. Když jsem trošku povyrostla a můj hlásek (chce se mi říci zmužněl) zesílil, postoupila jsem do Perličky. Naší paní učitelkou byla Jiřinka Šnejdarová, která krásně zpívala, hrála na klavír, byla s ní ohromná legrace a díky ní mám plno úžasných zážitků a vzpomínek!

Na druhém stupni jsem ovšem už patřila do sboru Korálek. Od dětských písniček přešlo se i na klasiku a písně vážné. Zpěv a hudba mě doslova pohltila. Nikdy mi nebylo lépe než u zpívání. Já jsem patřila, společně s Kubínkou a Rolňou, do hlasu druhého. Celý sbor dirigoval a řídil pan ředitel, učitel francouzštiny a milovník bonsají, pan Svatopluk Matějka. Samozřejmě nesmělo chybět ani ženské zastoupení v podání paní sbormistryně - paní učitelky Dany Hodačové (my, drzí zpěváci, jsme ji přezdívali "Honda" - asi o tom ani nevěděla - naštěstí). Za klavír vždy usedla Karla Babjáková, jež byla zkrátka úžasná ženská a já věřím, že pořád i je.

Se sborem jsem se dokonce podívala do Francie, kde jsme bydleli v rodinách, pravidelně jsme jezdili zpívat do Neměcka a samozřejmě hlavně po České republice. Bavilo mě ale nejen ono zpívání, avšak i učení se nového, poznávání nového a hlavně bytí s kamarády v jedné velké hudební rodině.

Asi nemusím říkat, že, obzvláště v pubertě, jsem mívala všeho "plný brejle", jenomže když se na své zkušenosti se sborem dívám zpětně, tak vidím, jak bylo vlastně úplně všechno příjemné a určitě i užitečné.

Se sestrou jsme navíc i tvořily moderátorské duo, takže bylo-li nějaké vystoupení či koncert, tak jsme nejen zpívaly, ba i moderovaly! Další zcela nová a ojedinělá možnost se něčemu přiučit, za kterou jsem nesmírně ráda.

A vůbec - těch devět let bylo krásných....

Abyste měli nějakou představu, co že jsme ve sboru společnými silami pěli, přidávám sem i několik videí, která určitě stojí za to.

MUZIKA JE KRÁSNÁ - MUZIKA JE PRÍMA!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář