Jdi na obsah Jdi na menu

www.kateřina...

17. 11. 2012

 

www.katerina-svobodova.estranky.cz, cože!?

 

Lidé milí,
ráda využila bych tuto krásnou chvíli
a se vší svou pílí sním si o vysvětlení.

 

Však konec tmářství.
Stránky tyto založeny byly mnou – to je jisté. Inu, lidé jsou zkrátka trochu egoisté a já byla též (to není lež). Mým zcela původním úmyslem bylo vytvořit něco, co by šlo semnou a já šla s dobou. Alespoň takhle nějak to na začátku všeho bylo.

Výtvory mé přidávala jsem totiž zprvu na stránky Mikymauze, které založila jsem rovněž já, nikoli z důvodu sobeckého, ba naopak. Jenomže postupně jsem si uvědomovala, že Mikymauz jsme my, a ne já a mé pokusy o cosi. Tudíž řekla jsem „dost“. Dala jsem si za úkol vytvořit stránky, na kterých budu prezentovat svou tvorbu a sama sebe, můj ty světe! Nápad byl to vskutku skvělý.

Tedy začala jsem s výstavbou. Nejtěžší bylo vymyslet, jak stránky uspořádat a rozdělit. Nikdy bych nechtěla, abych působila jako někdo, kdo je třeba zařazen ve škatulce „umělec“ nebo „spisovatel“, protože řemeslům těmto dělala bych akorát ostudu, a to bych opravdu nerada. Neškatulkujme.

Však došlo mi, že psaní miluji víc než cokoli. Tedy nakonec nechala jsem na své svévoli, jak si s řazením mých počinů poradí. A hle, rozděleno a uspořádáno. Rubriky „osobní 1“ jako: Poezie, Drama, Blog, Ostatní, Písňové texty, Čínská přísloví, Mám (ra)dost a Odkazy jsou na světě!

Poněvadž jsem, jako většina žen, zvědavá (o této vlastnosti tudíž dobře vím), zařadila jsem do rubrik i rubriky „osobní 2“. Jako: Kateřina Svobodová, Deníček a Fotoalbum. Víte, já si myslím, že vlastně nemám co skrývat. Nic neskrývám ani ve svých básních (tam popřípadě jen šifruji či užívám jakési alegorie), nic neskrývám ve svých slohových výtvorech – nikde, nic a před nikým. Jsem ráda, že žiju v době, kdy se lidé nemusejí skrývat. Nevím jak Vy, avšak já, pakliže mě něco doopravdy zaujme, tak se i zabývám tím, čí jest to počin, kdo to vlastně je a jak třeba vypadá… Tyto informace jsou pro mě poměrně důležité, nikoli rozhodující, kdy si lépe utvořím celkový obraz z odrazu autora.

Vždycky jsem si hlavně přála, aby stránky, které vzešly z dílny mé, působily lidsky, přátelsky, mile a přirozeně. Žádná přetvářka, žádná arogance. Snažím se prezentovat vše podle pravdy, avšak rovněž podle mě, načež názory na danou věc můžete mít pochopitelně odlišné, což je taky moc príma!

A dokud budou tyto stránky dělat radost alespoň jednomu člověku, pro kterého tady taky klidně budu, tak budu psát, tvořit, psát, zdokonalovat, psát, vymýšlet, psát, přemýšlet a hlavně psát a psát…

Děkuju Vás!                                                                                                                

 

                                                                                                   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář