Jdi na obsah Jdi na menu

Zodiak

25. 1. 2014

 

Tu a tam v lecčem trošku váhám, avšak to prostě občas stává se Váhám.

(Článek s potěšením věnuji právě těm, kteří rovněž ze znamení váhají.)

  

Z otevřené encyklopedie:

Váhy je souhvězdí na jižní obloze. Libra, sedmé znamení zvířetníku, leží mezi souhvězdími Virgo (Panna) na západě a Scorpius (Štír) na východě.

Řekové obvykle hvězdy souhvězdí Libra přiřazovali k souhvězdí Scorpius, ale rozpoznávali v nich i váhy a tento obraz má možná mezopotámské kořeny. Váhy rovněž symbolizovaly stejnou délku dne a noci při rovnodennostech; před dvěma tisíci lety ohlašovaly přechod Slunce do souhvězdí Libra podzimní rovnodennost. Od římských astrologů pochází také myšlenka, že Libra jsou Váhy spravedlnosti, které drží Astraia, bohyně spravedlnosti (sousedící Virgo).

Libra (Váhy) jsou jediné z 12 zvířetníkových souhvězdí, které v něm působí poněkud nepatřičně. Všechny ostatní znamení představují zvířata nebo mýtické postavy, zkrátka živé bytosti, jen Váhy jsou pouhým strojem, zato velice důležitým. Váží spravedlnost. Někdy znázorňují Váhy života.

Dvě nejjasnější hvězdy Váh se jmenují Zuben Elgenubi (Jižní klepeto) a Zuben Elschemali (Severní klepeto), protože než se toto souhvězdí stalo Librou, bylo součástí souhvězdí Štíra.

 

 Charakteristika znamení:

Znamení Venuše, které se od přírody staví proti každé při. Vychází ze zásady, že vše uvažující vědomí může sporná mínění uvést v rovnováhu. Proto Váhy budou často každému radit, aby četl, hodně studoval, aby nic příliš rychle neodmítal a v nepříjemném hledal vždy kladnou stránku věci. Rády pomohou k žádoucímu rozuzlení. Máme-li vlastní myšlenku, Váha chce vědět, co o ní soudí druhý, jen aby myšlenka byla lépe použita. „Každý důsledek vede do pekla,“ všechny extrémy jsou nesprávné, ale zlatá střední cesta přináší požehnání a štěstí. To je směrodatné při jednání Vah. Pokud však sklon zkoumat dvě odlišné věci převládne, může to vést k nerozhodnosti. Větší sebevědomí a menší ješitnost by Váhám určitě prospěla. Váhy bývají velmi taktní, raději se nechají ranit, než by se zachovaly hrubě. Naštěstí mají dobrou intuici a někdy i jasnovidecké schopnosti, které je dovedou předem upozornit anebo informovat. Taktéž mají značnou představivost, ale ta jim nebrání stát nohama pevně na zemi a jednat čistě prakticky. Milují určitý zaběhlý řád, svobodu a klidná místa, ale ne osamění, samoty se bojí. V oblibě také nemají jednání na úřadech, soudech a komplikace obecně.

Váhy touží po harmonickém vztahu založeném na hlubší výměně citů spíše než fyzickém kontaktu. Dobře si rozumí se Lvem, Střelcem, Blíženci nebo Vodnářem. Beran je také okouzlí, ale spíš proto, že protiklady se prostě přitahují. Partnerský vztah s Rakem nebo Kozorohem není pro ně zrovna ideální. Vztah s jinými Váhami vyžaduje vyspělost. Ve vztahu jsou Váhy zodpovědné, citlivé, laskavé, prominou vám ledaco, jen nevěru ne.

 

Podívej se na hvězdy. Ještě pořád si myslíš, že jsi sám?“

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář